צור קשר באמצעות טופס זה או התקשר  073-3700700

שם: טלפון: אימייל: הודעה:

בריחת שתן אצל גברים ונשים

גם נשים וגם גברים יכולים לסבול מבריחת שתן. המונח דליפה או בריחת שתן פירושו הטלת שתן בצורה שאין שליטה על השלפוחית שלנו. בריחת שתן מתוך שינה או במהלך היום, יכולה לנבוע ממספר גורמים, ממחלות שונות ומבעיות באזור רצפת האגן והשלפוחית. בריחת שתן אצל נשים היא תופעה שכיחה לאחר לידה, תופעה שכיחה נוספת היא בריחת שתן אצל גברים לאחר ניתוח ערמונית וגם בריחת שתן מבוגרים שסובלים מבעיות שונות ועוד. הבעיה יכולה להשפיע על איכות החיים ולהגביל את האדם. במאמר זה נסביר אודות התופעה ונבחן את הסיבות שנשים וגברים עלולים לסבול מבריחת שתן.

למה זה קורה?
שלפוחית השתן היא למעשה שריר שדומה במראה שלו לשק ותפקידו העיקרי יהיה לאגור את השתן בלי מאמץ ובלי דליפה ושיצליח לרוקן את כל השתן בקלות. מתן שתן נורמלי עובד  לפי הרפיה של כל רצפת האגן ושל השופכה עם התכווצויות של שריר השלפוחית. הפעולות הללו צריכות להשיג ריקון שלפוחית מושלם, במידה ויש הפרעה כלשהי בהתרוקנות, משמע יש בעיה באחד השלבים בתהליך מתן שתן.

דליפת שתן אצל נשים
לסגירה של שלפוחית השתן שעובדת כיאה אצל האישה יהיו שני מנגנונים - פנימי וחיצוני. במנגנון החיצוני יש מערכת שרירים של רצפת האגן וגם של הרקמות שמחברות ואוחזות בשלפוחית ובשופכה, אלה מספקות לה תמיכה בכל פעולה יומיומית כמו: פעילות גופנית, עיטוש, צחוק וכו'. כשהמערכת פגועה מסיבות שונות, התוצאה בזמן הפעולות הללו תהיה דליפה של שתן במאמץ.  הבעיה יכולה להגיע בדרגות שונות והגורמים לכל אלה יהיו לידה וגינלית, השמנה וגיל. בריחת שתן בלילה אצל נשים, עלולה להקצין את המצב ובכל מקרה מומלץ להגיע לאבחון אצל אורולוג.
 
דליפת שתן אצל גברים
בריחת שתן אצל גברים מבוגרים נפוצה יותר מאשר אצל גברים צעירים. גברים סובלים בדרך כלל מבריחת שתן בשל צריכת תרופות, רפיון שרירים, חסימת שופכה או כתוצאה ממצב רפואי כגון בעיות בבלוטת הערמונית או מחלות שונות. בריחת שתן בלילה אצל גברים תקצין את המצב ובכל מקרה של דליפה או בריחת שתן יש לקבל אבחון מדויק של הבעיה מאורולוג מומחה שיציע טיפול הולם לבעיה.  
סובלים מבריחת שתן מתוך שינה? הגיע הזמן לקבל לבריחת שתן טיפול! פרופסור מ. אילן גרינולד אורולוג מומחה, ישמח לסייע באבחון הבעיה ובמתן טיפול מקצועי.

פרטי התקשרות


phoneicon073-3700700


gpsכתובת:
קניון לב המפרץ, מרפאות שר"פ, קומה שלישית