צור קשר באמצעות טופס זה או התקשר  073-3700700

שם: טלפון: אימייל: הודעה:

בעיות במתן שתן אצל גברים

בעיות בשלפוחית השתן ישפיעו תמיד על איכות החיים שלנו. על מנת להבין את הגורמים לתסמינים ולוודא שלא מדובר במחלה חמורה, יש להתייעץ עם רופא מטפל לפני הכל. בעיה שיכולה להתעורר במתן שתן תבוא לידי ביטוי באי שליטה בשלפוחית השתן כשאז תתרחש דליפה של השתן החוצה, דליפה שלא נשלטת או במקרה של אצירה של השתן שמשמעותה חוסר יכולת להצליח לרוקן את השתן מהשלפוחית.

דליפה או אצירת שתן  יכולות לנבוע מסיבות שונות, כמו בעיה נוירוגנית שקשורה לבעיה בעמוד השדרה או מחלה אחרת, גיל זקנה ועוד. יש כמה סוגים של בעיות בשתן כשכל אחד יש לו גורם אחר ותופעות אחרות. אך הנפוצות ביותר הן דליפת שתן בזמן מאמץ פיזי ושלפוחית רגיזה, ועליהן נרחיב.

דליפת שתן במאמץ
בעיה זו יכולה להופיע כשיש לחץ על השרירים, שרירים שהם אינם חזקים ולא מצליחים למנוע פתיחה של סוגרי השופכה, אז תתרחש דליפה לא נשלטת של השתן בזמן מאמץ ופעילויות פיזיות כמו, ריקוד, ריצה, קפיצה, התעטשות, צחוק או סוגי התעמלות שונים.

שלפוחית רגיזה
אי-שליטה או פעילות גבוהה של השלפוחית תגרום לכיווץ לא רצוני של שרירי השלפוחית. הסימפטום יהיה דחף לא נשלט וצורך בהול ללכת לשירותים ולרוב תתפרץ דליפה החוצה של השתן, בטרם נצליח להגיע אל השירותים.

בעיה משולבת
בעיה שהיא משולבת תהיה שילוב של דליפה בכל מאמץ פיזי קטן לבין שלפוחית שהיא רגיזה. טפטוף של שתן שינבע מחוסר אפשרות לרוקן את השלפוחית יכול להופיע אצל אנשים שיש להם פגיעה כלשהי בשלפוחית. תופעה של בעיות שתן גברים, תהיה כתוצאה מחסימה של השופכה או מבעיה נוירולוגית. אנשים שיש להם בעיה מאי-נקיטה של שתן יכולים להרגיש שהשלפוחית שתן תמיד מלאה ובזמן הטלת שתן הזרם עלול להיות חלש במיוחד.

אצירת שתן
אצירת  שתן תנבע אף היא מחסימה בדרכי השתן אצל גברים ואצל נשים, מרפיון של השרירים בשלפוחית או ממחלות אחרות שפוגעות בהעברה של האותות בין המוח לשלפוחית וגורמות בשל כך לבעיות תפקודיות בכל מה שקשור למערכת השתן.

פרטי התקשרות


phoneicon073-3700700


gpsכתובת:
קניון לב המפרץ, מרפאות שר"פ, קומה שלישית